REKRUTACJA

ROK DLA NIEPODLEGŁEJ

INFORMACJE

PRZEDMIOTY

Konkurs programistyczny

24 listopada 2017 roku grupa uczniów z klasy IIIA pod opieką profesora Adama Sroki udała się na konkurs programistyczny do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Hipolita Cegielskiego w Pile. Naszą szkołę w drużynach dwuosobowych reprezentowali: Patryk Wolowacz z Julią Neunert pod nazwą LOTKA_1 oraz Bartłomiej Mumot wraz z Piotrem Wereszczyńskim pod nazwą LOTKA_2. Łącznie pojawiło się 10 drużyn.
Konkurs podzielony był na dwie części - teoretyczną i praktyczną. W części teoretycznej przed uczestnikami konkursu przedstawiane były kolejno schematy algorytmów, a zadaniem była ich szczegółowa analiza. Po krótkiej przerwie na kawę i ciasto uczniowie przystąpili do drugiej części konkursu, w której zadaniem było rozwiązanie pięciu problemów poprzez napisanie programów w wybranym języku programowania: C++, Java lub Python.
Po podsumowaniu obu części drużyna LOTKA_2 zajęła trzecie miejsce, a drużyna LOTKA_1 miejsce piąte. Co najważniejsze, uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę w zakresie programowania i na pewno było to dla nich bardzo cenne doświadczenie.

2017-11-16
Julia Neunert

Do matury:

143 dni

Do wakacji:

189 dni

Galeria filmów

stat4u