REKRUTACJA

ROK DLA NIEPODLEGŁEJ

INFORMACJE

PRZEDMIOTY

Studniówka 2018

W życiu każdego ucznia jest czas na naukę i na zabawę. Dnia 19 stycznia 2018 roku okazję do świętowania mieli tegoroczni maturzyści, którzy zaczęli odliczanie 100 dni pozostałych do matury. Część oficjalna studniówki rozpoczęła się o godzinie 17:00 w hali sportowo-widowiskowej przy Liceum Ogólnokształcącym w Trzciance. Przybyli na nią zaproszeni goście, nauczyciele, rodzice i oczywiście maturzyści. Nasi szkolni koledzy Maja Żurakowska i Kamil Gawgun w roli prowadzących uroczystość powitali zebranych, a następnie oznajmili wszem i wobec, że „Poloneza czas zacząć”. Taniec został wykonany przez prawie wszystkich tegorocznych maturzystów, a choreografem był niezastąpiony w tej kwestii pan profesor Janusz Białynicki-Birulo.
Po części tanecznej nastąpił wzruszający moment podziękowań Rodzicom, Wychowawcom, Nauczycielom oraz panu Januszowi Białynickiemu-Birulo. Następnie przemówienie wygłosiła pani Dyrektor Renata Grzyśnik, pan Starosta Czarnkowsko-Trzcianecki - Tadeusz Teterus, przewodniczący Rady Rodziców - pan Remigiusz Wojtera oraz przewodniczący komitetu studniówkowego - pan Arkadiusz Frankowski. Każde z przemówień skłoniło obecnych do chwili refleksji, zadumy nad upływającym czasem i stało się zapewne dla wielu okazją do podsumowania trzech lat spędzonych w Liceum Ogólnokształcącym w Trzciance. Wielu zgromadzonych gości miało okazję poczuć szczególną atmosferę panującą w naszej szkole. Atmosferę, którą tworzą nie tylko uczniowie, lecz także nauczyciele i rodzice, przyglądający się w takich momentach swoim dzieciom z niedowierzaniem i dumą.
Następnie przyszedł czas przypięcia przez wychowawców klas trzecich czterolistnych koniczynek, mających przynieść szczęście na maturze. Panie profesor: Ewa Lachowicz, Marzena Goszcz, Alina Czarnecka oraz Edyta Pędzich-Korabiewska i Dorota Barczak miały okazję do chwili rozmowy z każdym z wychowanków. Uroczystość zakończyła się podniosłym odśpiewaniem przez maturzystów wspieranych przez chór „Pasjonata” pod kierunkiem pana Bartosza Śliwińskiego "Gaudeamus igitur"- czternastowiecznego hymnu studentów oraz wykonaniem klasowych zdjęć.
Po części oficjalnej maturzyści wraz z partnerami i nauczycielami wybrali się do hotelu "Ajaks" w Trzciance, aby bawić się na balu studniówkowym. Każdy z gości był pozytywnie zaskoczony organizacją. W kulminacyjnym momencie podano wielki tort - smakołyk, którego każdy wyczekiwał. Szampańska zabawa w rytmie muzyki trwała do godziny 4:00. Większość uczestników balu twierdzi, że studniówka będzie dla nich niezapomnianym przeżyciem.

2018-02-02
Karol Szabanowski

Do matury:

143 dni

Do wakacji:

189 dni

Galeria filmów

stat4u