REKRUTACJA

ROK DLA NIEPODLEGŁEJ

INFORMACJE

PRZEDMIOTY

Krótka lekcja bezpieczeństwa

Dnia 5 czerwca klasa 1c gościła na lekcji wychowawczej pana podinspektora Tomasza Ratajczaka – wykładowcę Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych Szkoły Policji w Pile.
Tematem wizyty policjanta było zachowanie w szkole w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu, które nawiązało tematyką do niedawnych, tragicznych wydarzeń w polskich szkołach. Podczas spotkania młodzież obejrzała krótki film instruktażowy odnośnie ataku terrorystycznego, wejścia uzbrojonego napastnika oraz alarmu bombowego, po którym podinspektor wyjaśnił istotę działań, jakie powinny zostać podjęte. Młodzi, przyszli prawnicy chętnie udzielali się podczas konferencji, nie obyło się oczywiście bez morza pytań, na które wykładowca udzielił odpowiedzi, rozwiewając wszelkie wątpliwości.
Całe spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem uczniów, którzy jasno wyrazili chęć dalszej współpracy i rozwijania swojej wiedzy w tym zakresie. Dzięki lekcji przeprowadzonej przez pana Tomasza Ratajczaka zwiększyła się świadomość młodzieży odnośnie możliwych zagrożeń i zachowań, które należy podjąć, gdy wystąpią.

2019-06-08
W. Goleniowska Ic

Do wakacji:

282 dni

Galeria filmów

stat4u