REKRUTACJA

ROK DLA NIEPODLEGŁEJ

INFORMACJE

PRZEDMIOTY

,,Jak nie czytam, jak czytam” czyli licealna KOCYKÓWKA 4

W piątek, 7 czerwca w samo południe przyłączyliśmy się już po raz czwarty do ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, której celem jest promocja czytelnictwa. Pomysłodawcą i koordynatorem akcji jest miesięcznik „Biblioteka w Szkole”, a nasze Liceum bierze w niej udział od samego początku. Rodzima nazwa tej imprezy to Kocykówka, bo i nazwa i idea mówią same za siebie - chodzi o to, aby w jednym miejscu zebrać jak największą liczbę uczestników i czytać, najlepiej w wygodnej pozycji, na kocyku.
Tak jak i w poprzednich latach, do tego ogólnokrajowego bicia rekordu w zgromadzeniu w jednym czasie maksymalnej liczby czytających, przyłączyły się inne trzcianeckie szkoły i biblioteki. Gościliśmy panie z Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury, Biblioteki Pedagogicznej, uczniów z Zespołu Szkół Technicznych i Zespołu Szkół Katolickich. W sumie wszystkich czytających były 173 osoby.
Podczas imprezy została po raz pierwszy wręczona nagroda czytelnicza dla osoby, która w tym roku szkolnym przeczytała najwięcej książek. Nagrodę ufundowała Pani Dyrektor, a otrzymała ją Julia Fundament z klasy Ic. Julia od września 2018 roku przeczytała 37 książek. Spotkanie zakończyło pisanie czwartego już tomu „Pamiętnika Kocykówki”. Każda klasa czy grupa uczestników zapisała jedną kartkę, dzieląc się informacjami o tytułach czytanych książek i refleksjami z doświadczeń czytelniczych. Wychodząc z hali, można było zaadoptować książkę w Szkolnym Punkcie Adopcji Książek. W tym roku „nowy dom” znalazło ponad 30 książek. Było to podsumowanie całorocznej akcji zbierania książek, które odbywa się pod hasłem „Drugie życie książki”.
Mam nadzieję, że to spotkanie z książką, być może dla niektórych najdłuższe w życiu , wywołało wiele pozytywnych emocji, integrowało grupy, pozwoliło coś przeżyć razem i z pewnością udowodniło, że jednak czytamy. Mam nadzieję do zobaczenia za rok na piątym już treningu Kocykówki.

2019-06-10
Dorota Barczak

Do wakacji:

282 dni

Galeria filmów

stat4u