REKRUTACJA

INFORMACJE

PRZEDMIOTY

3. Świąteczna Akcja Licealistów

Dla serc szlachetnych najwyższą rozkoszą, gdy drugim radość w niedoli przynoszą.
Adam Asnyk

Trzecia świąteczna akcja uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Trzciance dobiegła końca. Świat potrzebuje dobra, a nasi uczniowie są zawsze gotowi do niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują. Nikt z nas nie żyje tylko dla siebie. Pomagając innym, pomagamy również sobie.
Tegoroczna charytatywna akcja dla pacjentów szpitala również pokazała siłę pomocy.
W ubiegłych latach zbiórka pieniędzy odbywała się podczas świątecznego kiermaszu ,,Weihnachtsmarkt”, gdzie uczniowie, poprzez zakup wypieków, mogli wesprzeć akcję.
W tym roku panująca pandemia zmusiła organizatorów – czyli klasę maturalną 3C wraz z wychowawcą do zmiany formuły, dlatego też stworzyli oni e-book z przepisami na świąteczne wypieki pt. „Przedsmak radości”, który otrzymały osoby dokonujące symbolicznej wpłaty. Całą akcję nadzorowała pani Alina Gorczyńska, której pomysłowość i zaangażowanie motywowały uczniów i zachęcały do aktywnego udziału w akcji. Zebrane środki na koncie Rady Rodziców w kwocie 1048 zł zostaną przekazane na rzecz Szpitala Powiatowego w Trzciance. Mamy nadzieję, że akcja stała się już tradycją naszej szkoły.
Dziękujemy serdecznie Radzie Rodziców, a w szczególności pani Agnieszce Grabowskiej – przewodniczącej Rady Rodziców za pomoc i wsparcie oraz wszystkim innym zaangażowanym! „Życie to echo. Co wysyłasz – wraca, co siejesz – zbierasz, co dajesz – dostajesz, to co widzisz w innych, istnieje w tobie.” Serdeczne podziękowanie składamy także wszystkim DARCZYŃCOM za otwartość, ofiarność i drobny gest dobroci na rzecz naszej akcji.

2020-12-29
W. Goleniowska, A. Gorczyńska

Do wakacji:

157 dni

Galeria filmów

stat4u