REKRUTACJA

ROK DLA NIEPODLEGŁEJ

INFORMACJE

PRZEDMIOTY

Aktualności

JAK ZMIENIAŁ SIĘ WIZERUNEK NAUCZYCIELA

Szkoła jest stara jak świat, a świat się ciągle zmienia. A jak zmieniał się wizerunek nauczyciela?
Na początku nie było nikogo, potem pojawił się pedagog z greckiego pedagogos, czyli prowadzący dziecko.
Cóż to były za czasy... Było to jednak wielkie marnotrawstwo potencjału pedagogicznego i już w następnych wiekach zwiększono liczbę uczniów przypadających na jednego nauczyciela.

2010-10-13
J. R.-K.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 października 1773 roku, na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, sejm powołał do życia Komisję Edukacji Narodowej, która była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce i pierwszą tego typu instytucją w Europie.

2010-10-13
J. R.-K.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dnia 14 października br. o godz. 9.00
w kościele p. w. św. Jana Chrzciciela w Trzciance
odbędzie się msza św. za spokój duszy nauczycielki naszego Liceum
śp. Jolanty Zieńko.
Wszystkich nauczycieli, pracowników i uczniów
prosimy o uczestniczenie w nabożeństwie.

2010-10-13
LO

Piknik nadziei

Dnia 10 września 2010r uczniowie naszej szkoły w składzie: Alicja Semenowicz, Patrycja Łaszkiewicz oraz Kamil Nowacki pod opieką pana Zbigniewa Maćkowiaka uczestniczyli w X Powiatowym Pikniku Nadziei ,,Pożegnanie Lata 1010". Impreza była organizowana przez Warsztaty Zajęciowej Caritas w Trzciance i filię w Wieleniu. Nasi uczniowie zaprezentowali pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej, a następnie starali się nauczyć uczestników pikniku podstawowych działań w systuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Każdy zainteresowany mógł mógł nauczyć się pozycji ,,bezpiecznej" oraz masażu serca i sztucznego oddychania na manekinie. Był to świetny sposób sprawdzenia i przekazania umiejętności zdobytych na lekcjach przysposobienia obronnego.

2010-10-10
Z. M.

Żegnamy naszą Panią Profesor, Koleżankę i Przyjaciółkę

Najpiękniej umiera gałąź: łamie się pod ciężarem owoców” Friedrich Hebbel

Żegnamy naszą Panią Profesor, Koleżankę i Przyjaciółkę

Jolantę Zieńko

    która od 17 lat związana była z Liceum Ogólnokształcącym im. St. Staszica w Trzciance. Pani Jolanta Zieńko urodziła się 25 maja 1968 roku w Pile. Ukończyła Wydział Matematyki w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Słupsku, a także studia podyplomowe z zakresu informatyki. Szkoła, uczniowie i matematyka były jej pasją. Była dobrym duchem wielu pozytywnych zmian w naszym Liceum; opornych na matematykę potrafiła do niej przekonać, w zdolnych rozbudzić prawdziwą pasję, a dla wychowanków miała wielkie serce. W wielu z nas potrafiła zasiać dobre ziarno pracy, zaangażowania, koleżeństwa i przyjaźni.2010-10-04
Współpracownicy, koleżanki i społeczność

PIKNIK MUZEALNY

Dnia 17 września br. dziesięcioro uczniów naszego liceum wraz z nauczycielką języka polskiego, panią Ewą Kowalską, uczestniczyło w podsumowaniu projektu „Miejsca pamięci – Oflag IIC Woldenberg”. W tym celu reprezentanci szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego udali się do Dobiegniewa na teren muzeum, które utworzone zostało w miejscu byłego obozu jenieckiego.

2010-09-22
Magdalena Kowynia

Zjazd Absolwentów w oczach dzisiejszych uczniów LO

W dniach 11-12 września 2010 r. odbył się V Zjazd Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego w Trzciance. Uczestniczyli w nim nauczyciele i kilkuset dawnych uczniów z roczników 1947-2000. Przygotowania trwały długie miesiące ...

2010-09-17
J. Rogowska-Kotwicka i zespół redakcyjny

Do wakacji:

Trwają wakacje

Galeria filmów

stat4u