REKRUTACJA

ROK DLA NIEPODLEGŁEJ

INFORMACJE

PRZEDMIOTY

Aktualności

KOMUNIKAT

W związku z zapowiedzianą akcją strajkową, zaplanowaną od 8 kwietnia 2019 r. do odwołania, informujemy, że zajęcia dydaktyczne mogą się nie odbyć. Wszystkim uczniom, którzy w dniach strajku przybędą do szkoły, zostanie zapewniona opieka.
Jednocześnie apelujemy o rozważenie możliwości pozostania uczniów w domu. Prosimy o śledzenie bieżących informacji na stronie szkoły i na dzienniku elektronicznym.

2019-04-09
LO

Informacja z Kuratorium Oświaty

Na prośbę Wielkopolskiego Kuratora Oświaty udostępniamy Państwu informacje skierowaną do rodziców, przygotowaną przez Kuratora Oświaty:

Informacja z Kuratorium Oświaty

2019-04-09
LO

Ciekawej nauki ciąg dalszy…

W dniu 9.04.2019 roku klasa 1d o kierunku medycznym wraz z opiekunami panią Aliną Czarnecką i panią Joanną Rogowską-Kotwicką wybrała się do Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu. Na początku warsztatów braliśmy udział w zajęciach podczas, których wytrącaliśmy kwas DNA z materiału roślinnego. Następnie uczestniczyliśmy w wykładzie poświęconym komórkom macierzystym, ich cechom i roli jaką odgrywają w organizmie. Wykład zakończył się ćwiczeniem utrwalającym, w nietypowy sposób, zdobyte wiadomości.

2019-04-09
Anna Żak, klasa I d

Sukces w konkursie "Bieg po indeks"

Kolejny sukces naszego ucznia: Michel Weyders został laureatem konkursu ,,Bieg po indeks”!!!

W XXIII edycji konkursu ,, Bieg po indeks”, zorganizowanego przez Politechnikę Koszalińską oraz Miasto Koszalin, wzięło udział ok. 500 uczniów. Nasze Liceum reprezentowało czworo uczniów, wszyscy z klasy III - politechnicznej: Michel Weyders, Adam Wereszczyński, Jakub Henyk i Przemysław Woźniak. Konkurs składał się z trzech etapów, z czego dwa pierwsze realizowane były przy wykorzystaniu platformy e-learningowej. Finału Konkursu odbył się w siedzibie Politechniki Koszalińskiej.

2019-04-08
js

Konkurs historyczny "Polska Piastów"

6 kwietnia, gościliśmy w murach naszego LO młodszych kolegów ze szkół podstawowych i ostatnich klas gimnazjalnych, którzy mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę, w temacie dziejów Polski piastowskiej. Z zaproszenia skorzystali uczniowie pięciu szkół. Dwie z nich wystawiły po dwie drużyny. Razem więc rywalizowało siedem zespołów. Pytania zostały pogrupowane w kilku kategoriach: mapa historyczna, biogramy władców, militaria, zagadnienia genealogiczne itd. Zmagania wzbudziły wiele emocji. Po rozegraniu wszystkich konkurencji okazało się, iż pięć drużyn zakończyło rywalizację z równą liczbą punktów. Potrzebna była dogrywka. Po trzech turach pytań, wszystko stało się jasne. Oto wyniki:

1. Szkoła Podstawowa nr 3 w Trzciance w składzie: Olimpia Kęcińska i Patryk Kordek

2019-04-08
Wawrzyniec Sulewski

Przekaż 1% dla LO Trzcianka


Drodzy Rodzice, Przyjaciele Szkoły

W imieniu Społeczności Szkolnej chcielibyśmy bardzo serdecznie zachęcić Państwa do wsparcia Naszej Szkoły w akcji "1% dla LO Trzcianka". W bieżącym roku, dzięki współpracy z Fundacją Studencką Młodzi Młodym, mamy możliwość pozyskiwania 1% podatku na cele statutowe Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Trzciance. Aby dokonać przekazania swojego odpisu należy w odpowiednim formularzu PIT wpisać Nr KRS 0000270261, a w pozycji cel szczegółowy 1% wpisać LO Trzcianka 8753.

2019-04-03
Renata Grzyśnik

Z wizytą kulturalno-naukową w Poznaniu

Dnia 27.03.2019r. klasa Ic pojechała na wycieczkę do Poznania. Humanistyczna przygoda zaczęła się wizytą na UAM, gdzie uczniowie poznali podstawy języka khmerskiego i litewskiego. Praktyczną naukę języka przeprowadziły pani mgr Setha Long-Kucharczyk i pani dr Jowita Niewulis-Grablunas. Zajęcia odbyły się dzięki współpracy pani dr Emilii Wojtasik-Dziekan z Zakładu Filologii Koreańskiej UAM i pani Aliny Gorczyńskiej. Humaniści zauroczyli się kulturą krajów wschodnich i część z nich wyraziła zainteresowanie, aby kontynuować naukę tych języków. Kolejnym etapem wycieczki stał się udział w warsztatach muzealnych, organizowanych przez Muzeum Narodowe w Poznaniu, gdzie licealiści zapoznali się z tematem fałszerzy dzieł sztuki.
Znaleźliśmy się w świecie kolekcjonerskim, opowiedzieliśmy sobie wspólnie, czym jest oryginał, kopia, reprodukcja. Nie zabrakło również porywających opowieści o kradzieżach muzealnych oraz zabawy w Muzealnych Tropicieli. Po zachłyśnięciu się sztuką...

2019-04-02
M. Flis

Do wakacji:

Trwają wakacje

Galeria filmów

stat4u