REKRUTACJA

PRZEDMIOTY

Aktualności

LoTka na nartach - Czechy 2018

W dniach od 4 do 10 lutego br. odbyła się wycieczka szkolna „Karkonosze zimą”, połączona z nauką i doskonaleniem narciarstwa zjazdowego. Ponownie pod przewodnictwem pana Zbigniewa Szpaka odwiedziliśmy Bozkov w Czechach. Pierwszy dzień zaczęliśmy od doboru sprzętu narciarskiego, po czym udaliśmy się na stok w Vysoké nad Jizerou, który był naszym celem również dnia następnego. Trzeci dzień rozpoczął się od zwiedzania jaskiń dolomitowych w Bozkovie. Kolejną częścią wyprawy było Centrum Nauki iQLANDIA, gdzie mogliśmy się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy o otaczającym nas świecie.

2018-02-18
J&J

Żegnamy naszą Panią Profesor,
Koleżankę i Przyjaciółkę


Ś. P.

mgr Elżbietę Rzepkę

która przez 44 lata czynnie związana była z Liceum Ogólnokształcącym im. St. Staszica w Trzciance. Swoją karierę zawodową rozpoczęła dwa lata wcześniej w Szkole Podstawowej nr 1. Pani Elżbieta Rzepka urodziła się 20 maja 1948 roku w Trzciance. Ukończyła wydział matematyki na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu uzyskując tytuł mgr matematyki. Szkoła, uczniowie i matematyka były jej pasją. Dała się poznać jako wzorowy, wyjątkowo sumienny nauczyciel i wychowawca. Za swoją wyróżniającą pracę została wielokrotnie nagrodzona. Otrzymała Złoty Medal za Długoletnią Służbę, Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego, Nagrodę Ministra Oświaty i Wychowania, Kuratora Oświaty i Wychowania, Nagrody Starosty i wielokrotne Nagrody Dyrektora Szkoły.

2018-02-14
LO

Pożegnanie

Z przykrością i żalem zawiadamiamy,
że w dniu 11 lutego 2018 r.
zmarła nasza koleżanka, wieloletnia nauczycielka matematyki
w Liceum Ogólnokształcącym im. St. Staszica w Trzciance


Pani mgr Elżbieta Rzepka


Łączymy się w bólu i smutku
z Rodziną, Bliskimi i Przyjaciółmi


Dyrektor, Grono Pedagogiczne i Pracownicy
Liceum Ogólnokształcącego w Trzciance

2018-02-11
LO

Zwiedzanie fabryki samochodów Volkswagen

5 lutego 2018r. klasa 3b i dwie osoby z 3c miały okazję zwiedzania fabryki międzynarodowej firmy Volkswagen (oddział w Antoninku). Pan Jerzy Włodarczyk - pracownik zakładu bardzo profesjonalnie oprowadził uczniów po dziale budowy karoserii oraz po dziale montażu. Mogli oni z bliska zobaczyć jak funkcjonuje zakład, dowiedzieć się m.in. jakie są jego profile produkcji oraz ilu zatrudnia pracowników. Następnie uczniowie wybrali się na kryte lodowisko Malta...

2018-02-06
A. Jurczyńska

Przekaż 1% dla LO Trzcianka


Drodzy Rodzice, Przyjaciele Szkoły

W imieniu Społeczności Szkolnej chcielibyśmy bardzo serdecznie zachęcić Państwa do wsparcia Naszej Szkoły w akcji "1% dla LO Trzcianka". W bieżącym roku, dzięki współpracy z Fundacją Studencką Młodzi Młodym, mamy możliwość pozyskiwania 1% podatku na cele statutowe Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Trzciance. Aby dokonać przekazania swojego odpisu należy w odpowiednim formularzu PIT wpisać Nr KRS 0000270261, a w pozycji cel szczegółowy 1% wpisać LO Trzcianka 8753.

2018-02-05
Renata Grzyśnik

Podwójny konkursowy sukces!

Wiktoria Paszko i Alicja Trembicka z klasy II d zostały zakwalifikowane do etapu wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego i Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Przed nimi ciężka praca, ale też i szanse na sukces. Gratulujemy.

2018-02-04
Alina Czarnecka

Noc w Starostwie

10 stycznia 2018 r. grupa pasjonatów historii z klasy I c, uczestniczyła w drugiej edycji tej plenerowej imprezy, organizowanej przez Starostwo Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego. Podobnie jak w roku ubiegłym, motywem przewodnim była kolejna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, ze zwróceniem szczególnej uwagi na Powstanie Wielkopolskie. Wśród wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów, była prezentacja elementów uzbrojenia i wyposażenia wojskowego z okresu I wojny światowej, pokaz filmu o Powstaniu Wielkopolskim w regionie, zawody strzeleckie z wykorzystaniem pistoletu laserowego, quiz historyczny, koncert pieśni patriotycznych, oraz ciekawe prelekcje pracowników muzealnych, połączone z prezentacją okolicznościowych eksponatów...

2018-02-03
Wawrzyniec Sulewski

Do matury:

12 dni

Do wakacji:

61 dni

Galeria zdjęć

Irish Week 2018

Galeria filmów

stat4u