REKRUTACJA

ROK DLA NIEPODLEGŁEJ

INFORMACJE

PRZEDMIOTY

Aktualności

Pierwszy etap za nami …

W czerwcu odbyły się ostatnie zajęcia realizowane w ramach projektu Wiedza kluczem do sukcesu w roku szkolnym 2011/2012. Od października 2011 roku do końca czerwca 2012 roku w projekcie wzięło udział już 452 uczniów i uczennic. Młodzież Liceum Ogólnokształcącego w Czarnkowie, Liceum Ogólnokształcącego Trzciance i Liceum Ogólnokształcącego w Krzyżu Wielkopolskim uczestniczyła w zajęciach wyrównawczych w zakresie matematyki, fizyki i chemii, uczęszczała na zajęcia w ramach koła naukowego z matematyki, fizyki i chemii oraz na zajęcia rozwojowe prowadzone przez wykładowców Politechniki Poznańskiej...

2012-07-31
LO

Młodzież naszego Liceum, jeszcze uczestniczy w konkursach!

30 czerwca 2012r. dwie drużyny Liceum , w składzie:
Paulina Lastowiecka – kl. I d
Piotr Dawidowicz – kl. I d
Michalina Pietras – kl. I d
Sabina Pietras – kl. I d
Anita Domagała – kl. II d
wzięły udział w Makroregionalnym Konkursie Wiedzy Ekologicznej, zorganizowanym w ramach XVIII edycji EEM Złotów 2012. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu była współczesna energetyka – jądrowa i odnawialna. Startująca młodzież reprezentowała sześć szkół naszego Regionu. Zawodnicy byli dobrze przygotowani. Po rozwiązaniu testu i jego ocenie, czwarte miejsce Komisja konkursowa przyznała Paulinie Lastowieckiej z klasy I d.
Gratulujemy.

2012-07-05
Alina Czarnecka

Laureat X edycji Programu Stypendialnego USKI - wybrany.

Nasz uczeń - Bartosz Zakrzewski z klasy I a – został stypendystą Uniwersyteckiej Szkoły Kształcenia Indywidualnego. Stypendium przyznawane jest za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe.
Przypominam, że celem tego stypendium jest wspieranie najlepszych uczniów, pomaganie im w rozwijaniu zainteresowań oraz inspirowanie do działań poprzez popularyzowanie pozytywnych wzorców zachowań. O wyborze Bartka i ocenie Jego sukcesów zadecydowała – zgodnie z regulaminem - Kapituła Zewnętrzna i Wewnętrzna. Stypendyście gratulujemy i życzymy dalszego rozwoju.

Przewodnicząca Szkolnej Komisji Stypendialnej

2012-07-03
Alina Czarnecka

Nasze LO świętowało obchody „Dni Trzcianki”

22 czerwca br. kilkunastu uczniów z naszej szkoły brało udział w grze ulicznej „Tropem historii”, którą po raz pierwszy w naszym mieście zorganizowali pracownicy Biblioteki Publicznej.

W piątkowe południe rozwiązywaliśmy szereg przygotowanych przez bibliotekarzy zadań, jednak nie robiliśmy tego w jednym miejscu. Można było nas spotkać w całym centrum. Wędrowaliśmy od gmachu Biblioteki Publicznej, przez Park I Maja do Ogólniaka. Następnie zagościliśmy w Muzeum Ziemi Nadnoteckiej oraz w parku przy Poczcie, gdzie poznaliśmy historię sarenki z fontanny...

Red. nacz. „Głosu LO”

2012-07-03
Mariusz Adamczyk

Mateusz Kowalski – zwycięzca finału centralnego 57. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Mateusz Kowalski – zwycięzcą finału centralnego 57. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbywał się w dniach 14 – 17 czerwca 2012 r. w Ostrołęce.
Mateusz zaprezentował fragment prozy Bernharda Schlinka pt. „Lektor” oraz wiersz Tadeusza Różewicza pt. „Szkic do erotyku współczesnego”. Interpretację wyróżnionych tekstów przygotował na zajęciach w MDK w Trzciance. Gratulujemy zwycięzcy!

2012-06-26
LO

KOMUNIKAT

KOMUNIKAT

Zarząd Stowarzyszenia Absolwentów LO im. Stanisława Staszica w Trzciance „LO-TKA” zaprasza na sprawozdawcze Zwyczajne Walne Zgromadzenie Członków w dniu 6 lipca 2012 roku:
Pierwszy termin godz. 17:30; drugi termin godz.18:00.

W imieniu Zarządu

Bogdan Kochner

2012-06-25
LO

Spotkanie z J.I. Kraszewskim i ,,Starą baśnią”.

Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ogłosił rok 2012 rokiem Józefa Ignacego Kraszewskiego, a Biblioteka Publiczna Trzcianki zorganizowała z tej okazji Dni J.I. Kraszewskiego, na które zaprosiła mieszkańców miasta. Skorzystały z niego klasy humanistyczne naszego Liceum w ramach lekcji języka polskiego. Uczestnicy mieli okazję obejrzeć wystawę poświęconą autorowi, wysłuchać krótkiej prelekcji i obejrzeć obszerne fragmenty filmu Jerzego Hoffmana...

2012-06-22
Dorota Barczak

Do matury:

143 dni

Do wakacji:

189 dni

Galeria filmów

stat4u