REKRUTACJA

PRZEDMIOTY

Aktualności

NAIRA I MAGDA W BRUKSELI

Rozpoczęty jeszcze w ubiegłym roku szkolnym konkurs „WYPROMUJ SWOJĄ MAŁĄ OJCZYZNĘ” znalazł swój ostateczny finał. W dniach 21-25 marca 2011r. Naira Mukhsyan i Magdalena Jarosińska, uczennice klasy III c, które zajęły wraz z inną drużyną pierwsze miejsce w kraju, przebywały w Belgii na zaproszenie posłanki Platformy Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego p. Sidonii Jędrzejewskiej...

2011-03-30
Wawrzyniec Sulewski

Sukces w wymiarze podwójnym!

Dwa pierwsze miejsca należą do Nas!!!
Ponowny sukces naszego Liceum miał miejsce 25 marca 2011 roku, podczas II Powiatowego Konkursu Wiedzy Przyrodniczej. Jego autorkami są Marta Lipińska z klasy II d i Jolanta Sawicka z klasy III d. Dziewczyny uzyskały (ex aequo) najwyższy wynik i zajęły dwa pierwsze miejsca. Cieszymy się, że i tym razem Liceum Ogólnokształcące z Trzcianki było najlepsze, a jego uczennice najmądrzejsze.

2011-03-29
Alina Czarnecka

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

W dniu 21 marca 2011 odbyło się spotkanie z Prokuratorem Rejonowym w Trzciance panem Radosławem Gorczyńskim. W prelekcji wzięły udział wszystkie klasy pierwsze, drugie i trzecie. Tematyka spotkania obejmowała prawne konsekwencje wykroczeń popełnianych przez młodzież oraz zagadnienia cyberprzemocy i odpowiedzialności prawnej.


W tym dniu odbył się również II Szkolny Przegląd Talentów naszego Liceum. Po przeprowadzonym castingu do finału zakwalifikowało się 5 uczestników, którzy zaprezentowali nam swoje talenty. Występy oceniało jury w składzie pani profesor Dorota Barczak, pani profesor Ewa Kowalska oraz pani profesor Ewa Lachowicz. Ostateczny głos miała jednak publiczność. Osobą z największym talentem okazał się Arkadiusz Borzdyński z kl. II b, który przedstawił nam niesamowity show muzyczno – taneczny. II miejsce zajęła Marta Grela z kl. I b – śpiew, III miejsce – Aleksandra Fijałkowska z kl. I d – śpiew. W przeglądzie wzięli udział również Agata Filipowicz z kl. I d – śpiew oraz Sławomir Nadolny z kl. II a – gra na gitarze. Tradycyjnie nagrodą główną tegorocznego przeglądu był List Pani Dyrektor zwalniający wszystkich uczestników z bieżącej odpowiedzi w dowolnym, wybranym dniu. Dzięki staraniom SU i jego opiekuna pani profesor Renaty Grzyśnik udało się również pozyskać sponsorów nagród rzeczowych dla wszystkich wykonawców. Podczas przeglądu rozstrzygnięto także konkurs na „Wiosenne przebranie”. Wybór był bardzo trudny, gdyż wiele osób miał naprawdę świetne pomysły, ale ostatecznie zwyciężyły: Monika Pasturek – kl. II d, Mateusz Kowalski – kl. I a oraz trio Patrycja Łaszkiewicz, Bartosz Czapliński i Marcin Balcerek z kl. III a. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za odwagę i miła zabawę.

Sukcesy sportowe:
18 marca 2011 roku w Hali Widowiskowo Sportowej w Lubaszu odbyło się o "IX Podsumownie Roku Sportowego". Liceum Ogólnokształcące w Trzciance zajęło I miejsce w Powiecie Czarnkowsko-Trzcianeckim we współzawodnictwie sportowym szkół ponadgimnazjalnym oraz X miejsce w rankingu na najbardziej usportowioną szkołę w roku szkolnym 2009/2010.

2011-03-25
SU

SPOTKANIE Z CHEMIĄ

Dnia 18 marca br. w ramach projektu „Poczuj chemię do chemii” Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, grupa 27 uczniów naszego Liceum wraz z nauczycielem chemii panią profesor Renatą Grzyśnik i fizyki panią profesor Alicją Szarkiewicz, uczestniczyła w zajęciach laboratoryjnych...

2011-03-24
M. Ignasińska, kl. III d

LO Trzcianka nagrodzone za sukcesy sportowe!

18 marca 2011 roku w Hali Widowiskowo Sportowej w Lubaszu odbyło się o "IX Podsumownie Roku Sportowego". Liceum Ogólnokształcące w Trzciance zajęło I miejsce w Powiecie Czarnkowsko-Trzcianeckim we współzawodnictwie sportowym szkół ponadgimnazjalnym oraz X miejsce w rankingu na najbardziej usportowioną szkołę w roku szkolnym 2009/2010.

2011-03-21
A. S.

Bozkov 2011

W dniach od 13 do 19 lutego grupa uczniów z naszego Liceum oraz Zespołu Szkół w Białej była na obozie narciarskim pod opieką pana profesora Zbigniewa Szpaka, Pavola Antoniča oraz Marka Polanowskiego...

2011-03-03
Natalia Antonič

XL Olimpiada Biologiczna przekroczyła półmetek

Olimpiada Biologiczna jest ogólnopolskim konkursem o najwyższej randze wśród konkursów przyrodniczych dla młodzieży zainteresowanej biologią. Zawody olimpiady są trzystopniowe.
Przygotowania do niej rozpoczęły się w marcu 2010 roku zgłoszeniem tematów prac badawczych do Komitetu Okręgowego w Poznaniu. Przez okres wakacji trzy uczennice naszej szkoły: Bogna Juskowiak (II d ), Karolina Pilarczyk (II d) i Jolanta Sawicka (III d) prowadziły obserwacje...

2011-02-17
A. Czarnecka

Do matury:

12 dni

Do wakacji:

61 dni

Galeria zdjęć

Irish Week 2018

Galeria filmów

stat4u