Logo LO w Trzciance

SUKCES NA OLIMPIADZIE JĘZYKA POLSKIEGO!

Sukces naszej uczennicy w LVI Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego!

Aleksandra_Bączyk 

Aleksandra Bączyk, uczennica naszego Liceum, awansowała do części ustnej okręgowego etapu LVI OLiJP, który również miał miejsce w Bydgoszczy. Wcześniejsze dwa etapy zmagań  dotyczyły wypowiedzi pisemnych związanych z nauką o języku i redagowaniem wypracowań. Jak mówi Ola: W drugim z kolei wypracowaniu  musiałam rozważyć uniwersalność  wymowy trzech wybranych przeze mnie utworów należących do literatury dawnej  oraz rozwiązać test językowy. Spotkałam się w nim z różnymi typami zadań, dotyczyły one ortografii, składni, fleksji oraz historii języka. Komisja doceniła moje starania, przyznając za rozprawkę  55 punktów na 60 możliwych. Natomiast w części ustnej Olimpiady odpowiadałam na pytania z zakresu archetypów, czyli zagadnienia, z jakim miałam do czynienia na etapie szkolnym.

Uważam, iż uczestnictwo w Olimpiadzie jest  osiągnięciem samym w sobie. Czas spędzony na nauce zdecydowanie mogę ocenić jako intensywny i efektywny. Dzięki temu  stałam się bogatsza o nowe doświadczenia, które zdecydowanie przydadzą mi się na maturze.

Gratulujemy Oli wyników, czekamy na ostateczną klasyfikację i życzymy dalszych sukcesów! Trzymamy kciuki!

S. Kłos-Burda

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności