Logo LO w Trzciance

Uczniowie LO na spotkaniu dotyczącym UE

,,20 lat Polski i mojej miejscowości w Unii Europejskiej”

           25. kwietnia w Centrum Integracji Społecznej uczniowie z klasy 1 b, 2b i 3b naszego LO razem z innymi uczniami różnych trzcianeckich szkół mieli okazję wziąć udział w wykładzie na temat Unii Europejskiej prowadzonym przez sędzię Joannę Hetnarowicz-Sikorę oraz burmistrza Trzcianki - Krzysztofa Wojciecha Jaworskiego. Spotkanie miało charakter otwarty, co utworzyło pole do popisu dla młodych, ale               i starszych mieszkańców naszego miasta - studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy z werwą wdawali się w dyskusję na ten, jakże aktualny temat. Z pewnością wśród naszej społeczności szkolnej zwiększyła się wiedza na temat wspólnoty, do której Polska należy od dwudziestu lat. Spotkanie było cenną lekcją historii, wiedzy             o społeczeństwie i geografii jednocześnie. Przedstawiało korzyści i wyzwania związane z europejską integracji.

                                                                                              Konrad Masłowski z kl.3b

Galeria zdjęć

Uczniowie LO na spotkaniu dotyczącym UE  1 Uczniowie LO na spotkaniu dotyczącym UE  2 Uczniowie LO na spotkaniu dotyczącym UE  3
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności