Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

MICC SCHOOL 2022

micc school

 

Od 2019 roku uczniowie naszego Liceum biorą udział w projekcie Model International Criminal Court (MICC) School. Projekt organizowany przez Kreisau-Initiative oraz Fundację Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego (Foundation Krzyżowa for Mutual Understanding in Europe ma na celu szerzenie wiedzy dotyczących praw człowieka.  Młodzież z różnych stron świata, spotyka się by przygotować symulacje Międzynarodowego Trybunału Karnego. Do tej pory braliśmy udział w edycjach wraz z młodzieżą ze Stanów Zjednoczonych, Izraela i Niemiec, w listopadzie 2019r. spotkaliśmy się w Krzyżowej w Polsce,  jednak w listopadzie 2020 i 2021r projekt odbywał się online. W tym roku zostaliśmy zaproszeni na edycję Bałkańską. Spotkanie odbyło się  w Grecji a dokładnie w Salonikach od 20.02 do 26.02.2022r. Udział brali uczniowie z krajów takich jak: Serbia, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Grecja, Niemcy i oczywiście Polska. Łącznie 54 osoby. Czuliśmy się zaszczyceni, że po raz kolejny mogliśmy reprezentować nasz kraj.  Sześcioosobowa grupa z naszego Liceum: Lidia Wojciechowska (3ab), Maciej Drajewski (1a), Wiktor Młynarczyk (1b), Wiktor Berdziński (2ab), Mikołaj Wieloch (2ab) oraz Jan Paszkiel (3ab), przez kilka tygodni przygotowywała się do wyjazdu pod kierownictwem Pani profesor Ewy Lachowicz. W trakcie pobytu w Salonikach plan był dość napięty i przez cały tydzień uczestniczyliśmy w zajęciach o różnej tematyce. Jednego dnia poznaliśmy historię praw człowieka, jak powstawały i jak się kształtowały, w jaki sposób należy ich przestrzegać, a także jak były i są łamane. Poznaliśmy również tło historyczne rozpraw nad którymi pracowaliśmy oraz zasady działania Międzynarodowego Trybunału Karnego. Oczywiście trwały również przygotowania do symulacji rozpraw sądowych, a później do werdyktów. Pomimo ściśle ustalonego planu można było znaleźć czas na zwiedzanie, poznanie uczestników z innych krajów i odpoczynek. Wszyscy porozumiewaliśmy się w języku angielskim. Projekt ten jest świetną okazją do poznania innych kultur, otwarcia umysłu, wyjścia poza pewną strefę komfortu i przekroczenia bariery językowej.

Zachęcam do brania udziału w kolejnych edycjach projektu MICC School, bo warto podejmować wyzwania!

Wiktor Młynarczyk (1b)

Galeria zdjęć

MICC SCHOOL 2022 7 MICC SCHOOL 2022 11 MICC SCHOOL 2022 10 MICC SCHOOL 2022 9 MICC SCHOOL 2022 8 MICC SCHOOL 2022 5 MICC SCHOOL 2022 4 MICC SCHOOL 2022 3 MICC SCHOOL 2022 2 MICC SCHOOL 2022 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.