Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

„O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ”

Konkurs historyczny „O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ”.

          Piątek 10 listopada, był w naszym Liceum dniem bardzo uroczystym. Odświętnie ubrana młodzież, z własnoręcznie wykonanymi kotylionami w narodowych barwach, patriotyczna muzyka płynąca z głośników w czasie przerw, okolicznościowa, niepodległościowa gazetka na kilku wielkich tablicach. Kulminacyjnym elementem świętowania kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości był, organizowany już od wielu lat konkurs historyczny. Zanim jednak przystąpiono do rywalizacji, p. Dyrektor, oraz p. Marzena Goszcz, p. Malwina Niezborała i p. Ewa Lachowicz, wręczyły nagrody laureatom szkolnego konkursu matematycznego LICZY SIĘ – LO i eliminacji szkolnych konkursu pięknego czytania w języku angielskim. Wracając do konkursu historycznego. Rozegrane 30 października eliminacje, wyłoniły finalistów: klasa I c ( Aleksandra Lankiewicz, Hubert Nieruszewski ), klasa II a ( Jakub Stańczyk, Miłosz Zabiszak), klasa III c ( Karol Guse, Dawid Gliszczyński ), klasa IV c ( Julia Thiel, Michał Henszke ). Zawody rozegrano w Hali Widowiskowo-Sportowej. Zostały one poprzedzone występem recytatorskim Konrada Masłowskiego, oraz szkolnego chóru, pod kierunkiem p. Bartosza Śliwińskiego i wspólnym odśpiewaniem narodowego hymnu. Następnie przyszła pora na wielki finał konkursu, w którym wyżej wymienione drużyny rywalizowały w dziesięciu konkurencjach: czasy stanisławowskie, epoka napoleońska, rozpoznawanie postaci historycznej na podstawie biogramu, zmiany terytorialne, teksty źródłowe, ilustracje tematyczne, rozpoznawanie postaci na podstawie portretu, powstania narodowe, germanizacja, rusyfikacja, lata 1914-1923.  Ostatecznie, zwyciężyła drużyna reprezentująca klasę III c, drugie miejsce przypadło przedstawicielom klasy I c, a trzecie uczniom z klasy IV c. Nagrodę – 500 zł. ufundowaną tradycyjnie przez Radę Rodziców, z przeznaczeniem na potrzeby klasowe, oraz indywidualne nagrody książkowe, wręczyła reprezentantom  klasy III c p. Renata Grzyśnik, Dyrektor naszego Liceum, w obecności przedstawicielek Rodziców: p. Ewy Grześ i p. Katarzyny Wardak.  Wszystkim uczestnikom gratulujemy obszernej wiedzy historycznej! 

 

                                                                             Wawrzyniec Sulewski

Galeria zdjęć

"O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 72 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 71 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 70 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 69 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 68 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 67 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 66 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 65 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 64 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 63 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 62 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 61 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 60 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 59 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 58 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 57 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 56 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 55 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 54 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 53 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 52 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 51 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 50 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 49 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 48 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 47 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 46 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 45 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 44 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 43 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 42 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 41 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 40 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 39 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 38 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 37 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 36 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 35 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 34 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 33 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 32 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 31 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 30 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 29 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 28 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 27 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 26 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 25 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 24 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 23 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 22 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 21 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 20 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 19 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 18 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 17 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 16 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 15 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 14 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 13 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 12 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 11 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 10 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 9 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 8 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 7 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 6 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 5 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 4 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 3 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 2 "O NIEPODLEGŁĄ RZECZPOSPOLITĄ" 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.