ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU "MOJE ODKRYWANIA PRZYRODY"
III Powiatowy Konkurs Przyrodniczo-Humanistyczny
„Moje odkrywanie przyrody”
- rozstrzygnięcie konkursu
III Powiatowy Konkurs Przyrodniczo-Humanistycznym ph.: „Moje odkrywanie przyrody" został ogłoszony w październiku 2025 roku, natomiast uroczyste wręczenie nagród nastąpiło 17 grudnia. Konkurs zakładał połączenie umiejętności humanistyczno – artystycznych z wrażliwością na piękno przyrody. Ponad dwadzieścioro uczniów ze szkół w Lubaszu, Krzyżu oraz Trzcianki przystąpiło do rywalizacji w dwóch kategoriach, które zakładały szeroko pojętą wypowiedź literacką (np. wiersz, opowiadanie, esej) lub pracę artystyczną (piosenkę, obraz, zdjęcie). Wybór najlepszych prac był bardzo trudny, ponieważ uczniowie popisali się kreatywnością, oryginalnością twórczą oraz wyczuciem estetycznym.
Laureaci w kategorii literackiej:
I m. Martyna Jarosińska
I m. Julia Krasnosielska
II m. Miłosz Zabiszak
III m. Wiktoria Mamot, Michalina Jabłońska, Gabriela Wolna, Magdalena Nawrot, Adam Pankiewicz, Maja Rybarczyk, Patrycja Graś, Agnieszka Szaładzińska
Laureaci w kategorii artystycznej:
I m. Nina Ślązak
I m. Natalia Tryba
I m. Nikola Eksner
I m. Lena Furs
II m. Alicja Piekarska
II m. Zofia Janczewska
II m. Zuzanna Olszewska
III m. Zuzanna Górska
III m. Oliwia Okuszko
III m. Aleksandra Kuchlin
III m. Iga Sura
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
S. Kłos-Burda

