Uczniowie LO na spotkaniu dotyczącym UE
,,20 lat Polski i mojej miejscowości w Unii Europejskiej”
25. kwietnia w Centrum Integracji Społecznej uczniowie z klasy 1 b, 2b i 3b naszego LO razem z innymi uczniami różnych trzcianeckich szkół mieli okazję wziąć udział w wykładzie na temat Unii Europejskiej prowadzonym przez sędzię Joannę Hetnarowicz-Sikorę oraz burmistrza Trzcianki - Krzysztofa Wojciecha Jaworskiego. Spotkanie miało charakter otwarty, co utworzyło pole do popisu dla młodych, ale i starszych mieszkańców naszego miasta - studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy z werwą wdawali się w dyskusję na ten, jakże aktualny temat. Z pewnością wśród naszej społeczności szkolnej zwiększyła się wiedza na temat wspólnoty, do której Polska należy od dwudziestu lat. Spotkanie było cenną lekcją historii, wiedzy o społeczeństwie i geografii jednocześnie. Przedstawiało korzyści i wyzwania związane z europejską integracji.
Konrad Masłowski z kl.3b

